Gündem

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan İşverenlere Çağrı: En Az 1 Kişi İşe Alın

(TOBB) ev sahipliğinde “Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası” toplantısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Rifat Hisarcıklıoğlu işverenlere yönelik açıklamalarda bulundu.

RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NDAN İSTİHDAM ÇAĞRISI 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yapmış olduğu konuşmasında istihdam seferberliği konusuna değindi. Bu kapsamda Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile birlikte çalıştıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu tüm işverenlere en az bir işsiz vatandaşa iş vermelerini istedi. 

TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuya dair konuşmasında “TOBB, sektör meclislerimiz ve odalar-borsalar olarak bu kampanyayı 81 ilde ve 160 ilçede en yaygın şekilde tanıtacak ve en geniş katılımın sağlanması için çalışacağız. Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum, Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam kampanyasına katılın, bu tarihi desteklerden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak hem işinizi geliştirin hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye geleceğine yatırım yaparak kazanan siz olun” ifadelerini kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir