Gündem

TOKİ 5 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Yapıyor! 6 TOKİ Kampanyası Duyuruldu

TOKİ 5 bin lira peşinatla vatandaşları ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Son dönemde TOKİ yaptığı kampanyalar ve konutlarla gündeme geldi. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin en büyük çaresi olan TOKİ 2019 yılı sonunda bir çok konut yapacak ve dar gelirliyi ev sahibi yapmaya devam edecek.

TOKİ bazı hak sahiplerine 5 bin TL peşinatla konut sahibi olma şansı veriyor. Daha öncede asgari ücretliye özel olarak bir kampanya düzenleyeceğini açıklayan TOKİ o projeyi de 2019 yılında hizmet sokacak.

5 bin lira peşinatlı verilecek konutlar için Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden ev sahibi olma hakkına sahip olacaklar.

İlk proje TOKİ Ankara projesi 2+1 daireler satışa sunulacak. Fiyatları 77 bin 898 TL ve 83 bin 372 TL olarak belirlendiği Ankara Çubuk TOKİ projesi için 180 ay vade sağlanıyor. 5 bin TL ve 8 bin TL peşinatla alınacak.

İkinci TOKİ projesi ise Kayseri’de Kayseri Melikgazi Yeşilyurt Mahallesi projesinde toplam 37 adet konut yapılacak.  en düşük konut bedeli 229 bin 847 TL, en yüksek konut bedeli 250 bin 339 TL olacak. Peşinat bedelleri de 22 bin 985 TL ile 50 bin 68 TL arasında olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir