Gündem

Tüm İş Sendikası: Kıdem Tazminatı Konusunda Devlet Güvencesi Olması Memnun Edici

Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin çalışma hayatının üzerinde durduğu kıdem tazminatı hakkında açıklamalarda bulundu. 

KIDEM TAZMİNATI KONUSUNDA DEVLET GÜVENCE VERDİ

Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin kıdem tazminatı konusunda yapmış olduğu açıklamasında devletin vermiş olduğu garantiye değindi. Kıdem tazminatının devlet garantisinde olmasını sevindiri olarak nitelendiren Mahmu Şahin, işçilerin endişelerine ilişkin de konuştu. Söz konusu düzenleme ile bazı işçilerin endişe duyabileceğini ifade eden Mahmut Arslan, kıdem tazminatının ödenme süresini değerlendirdi. Mahmut Arslan yapmış olduğu kıdem tazminatı açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

“Bu konuda devletin güvence vermesi güzel bir şey. Bu düzenlemeyle kamudaki işçiler biraz endişe duyabilir. Çünkü ’emekli olduğumda tazminat hakkım var ama devlet bunu birkaç yıl geç verecekmiş, neden bekleyeyim, hemen tazminatımı almak istiyorum’ diyebilir. Ancak öbür tarafta da özel sektördeki 11 milyon işçi kıdem tazminatını alamamakla karşı karşıya kalacak. Bu işçiler ‘yaş önemli değil, yeter ki kıdem tazminatım garanti olsun’ diyor.”

Mahmut Arslan konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını hatırlatarak her kesimin memnun olacağı sistem üzerinde çalışılmasının yüreklerine su serptiğini ifade etti. 

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir