Gündem

Türk Eczacıları Birliği’nden Eczacılara Danışmanlık Ücreti Ödensin Talebi

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak yapmış olduğu bir açıklama ile eczacılara danışmanlık konusunda vermiş oldukları hizmetler için sabit ücret ödenmesi gerektiğini söyledi. 

ECZACILARA DANIŞMANLIK HİZMETİ ÖDENSİN TALEBİ

14 Mayıs Eczacılık Günü dolayısıyla bazı açıklamalarda bulunan Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, meslekleri ile ilgili konuları değerlendirdi. Bu konuda kurum olarak yapmış oldukları faaliyetlerden söz eden TEB Başkanı Çolak, eczane ekonomilerinin iyileşmesi ve sürdürülebilir olması adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bu konuda eczacılar olarak talepleri olduğu vurgusunda bulunan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, eczacıların kar oranlarının yükseltilmesini istedi. 

Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak kar oranlarının artırılmasına dair açıklaması şu şekilde;

“İlaç fiyatları hakkında tebliğ yeniden düzenlenmeli. Eczacıların kutu başına danışmanlık ücreti alması sağlanmalı. İkinci ve yardımcı eczacı çalıştıran eczanelere nitelikli personel istihdamı yaptığı noktada maddi destek sağlanmalı. Kamuda çalışan meslektaşlarımızın çalışma koşulları, katsayıları ve ekonomik durumlarıyla ilgili iyileştirme yapılmalı.”

Erdoğan Çolak açıklamasının sonunda ayrıca eczacılık fakültelerine ilişkin de talepleri olduğunu söyledi. Eczacılık kontenjanlarında son 7 yılda yüzde 71 oranında artış olduğunu ifade eden TEB Başkanı Çolak yeni fakültelerin açılmamasını istedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir