Gündem

Türk Eğitim Sen: Ek Gösterge Meclis Yaz Tatiline Girmeden Çıkarılmalıdır

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan katılmış olduğu bir iftar programı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. Ek gösterge konusuna değinen Talip Geylan bir yıl önce verilen sözleri hatırlattı ve yasa için adım atılması gerektiğini söyledi.

HERKES İÇİN ÇIKARILMALI

Talip Geylan, eko gösterge konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında ek göstergenin sadece 4 meslek grubu için değil tüm memurlar ve YHS personelleri için çıklarılması gerektiğini söyledi.

“Bu sözün üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Ancak hala bir adım atılmadı. Ek gösterge, Torba Kanun’da yer almalıdır. Tabi sadece 4 meslek kuruluşunun değil, tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri güncellenmelidir. Ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmet sınıfına da ek gösterge verilmelidir”

MECLİS TATİLE GİRMEDEN ÇIKARILMALI

Katıldığı etkinlik kapsamında ele aldığı ek gösterge konusuna dair açıklamalarında ayrıca yasanın ne zaman çıkarılması gerektiğine ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Talip Geylan, Meclis’in tatile girmeden yasanın çıkarılması gerektiğini söyledi.

“Ek gösterge 3600’e çıkarılırsa, memur maaşlarında ortalama 600 TL, emekli ikramiyelerinde de 20 bin TL artış olacaktır. Bu durum öğretmenleri emekliliğe teşvik edecek, böylece atama bekleyen 400 bin öğretmen adayına iş kapısı ve tayin bekleyen öğretmenlere de yer açılacaktır. Hükümet, TBMM tatile girmeden ek göstergeyi hayata geçirmelidir”

Kamuilanilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir