Gündem

Türk Hava Yollarına 2019’da 10 Bin Personel Alımı Yapılacak

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’nin personel alım planlamasına ilişkin bilgiler verdi. 2019 yılında rekor bir istihdam olacağını ifade eden İlker Aycı kuruma istihdam konusunda detaylı açıklamalarda bulundu. 

THY 2019’DA 10 BİN PERSONEL ALIMI YAPACAK

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı’nda basın mensupları ile biraraya geldiği buluşma kapsamında bir konuşma yaptı. Kendisine sorulan sorulara da yanıt veren İlker Aycı THY’nin gelişim stratejisinden bahsetti.

Bu kapsamda yeni havalimanına taşınma konusuna değinen THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, taşınma sonrası yeni ihtiyaçların olduğunu ve burada güçlerini artırmak istediğini söyledi.

“Yaklaşık 66 bine yakın çalışanımız var. Sene başında yaklaşık 8 bin 430 istihdam üzerine plan yapmıştık. Ancak yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde kısa kaldığımızı görerek; buralarda kas gücümüzü artırmak, daha süratli reaksiyon vermek ve havalimanına daha iyi hizmet vermek, kalitemizi artırmak üzere ilave çalışanlara ihtiyacımız olduğunu değerlendirdik.”

İLK 5 AYDA 4 BİN 600 PERSONEL ALIMI YAPILDI

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı konuşmasında yılın ilk 5 ayında 4 bin 600 personel alımı olduğunu söyledi. Yaz aylarında personel ihtiyacının artacağını ifade eden Aycı ilave istihdam yapılacağı bilgisini verdi. 

”İlave istihdamlarla birlikte bu yıl istihdam sayımız bir rekor olacak. Yeni havalimanını rekorlarla açtık ve yeni bir rekor da çalışan sayımızda olacak. Bu yıl 10 bini bulacak şekilde bir istihdamdan söz ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın bu büyüme ve gelişme trendinin bu muhteşem havalimanı ile taçlandırılmasıyla birlikte bu ihtiyacın giderilmesi mümkün olacak”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir