Gündem

Türk İş Başkanı Ergün Atalay’a CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Sert Eleştiri

Kamu işçilerinin zam görüşmeleri kapsamında yapmış olduğu konuşması ile gündeme gelen Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a, Cumhuriyet Halk Partisi’nden tepki gelmişti. Milletvekilleri tarafından yapılan bu tepkilere Kemal Kılıçdaroğlu’da katıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergün Atalay’ı kendisini saraya teslim etmiş sözleri ile eleştirdi. 

CHP’DEN ERGÜN ATALAY’A ELEŞTİRİ

CHP Nevşehir İl Başkanları Toplantısı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak başlayan Kılıçdaroğlu son günlerin en dikkat çekici konu başlıklarından olan kamu işçilerinin zam görüşmelerine değindi.

Bu konuda Ergün Atalay’ın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt’e söylediği “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” sözlerini hatılatan CHP Lideri şu açıklamada bulundu. “İşçinin alın terini saraya pazarlayanlara sendika denmez. Kendisini saraya teslim etmiş”

Ergün Atalay bu konuya dair açıklamalarda bulunmuştu. Eleştiri oklarının hedefinda olan Türk İş Başkanı şu açıklamalar ile eleştirileri yanıtlamıştı. “Ülkeyi satanlar, işçiyi satanlar, insanlara hakaret edenler, iftira atanlar… Esas alçak onlardır. Bugüne kadar ne ülkemi sattım, ne mazlumu sattım, ne işçiyi sattım. Allah şahidimdir. Bizim üzerimizden hiç kimse siyaset yapmasın”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir