Gündem

Türk İş Başkanı Ergün Atalay: EYT Sorununa Çözüm Bulmak Lazım

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs kutlamaları kapsamında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda açıklamalarda bulundu. Ergün Atalay, EYT Yasası için bir yerden başlamanın gerektiğini ifade etti. 

EYT YASASI MEYDANLARDA DİLE GETİRİLDİ

Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs kutlamaları kapsamında meydanlarda işçilere seslendi. İşçilerin yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Ergün Atalay konuşmasında emekli olamayan vatandaşların da sesi oldu. 

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların yaşadıkları sorunları meydanlarda duyuran Ergün Atalay bu konuda bir yerden çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi. Ergün Atalay EYT konusuna dair açıklamalarında şu ifadeleri kullandı. 

”Bu ülkenin insanları, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili sorunun ne zaman çözüleceğini merak ediyorlar. Bir yerden başlamak lazım. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili çözüm bulmak lazım.”

İŞÇİLERE SENDİKALI OLUN ÇAĞRISI

Ergün Atalay yapmış olduğu konuşmasında ayrıca işçilere sendikalı olun çağırısında bulundular. Sendikalara yönelikte açıklamalarda bulunan Ergün Atalay sendikaların siyasi partilerin değil ülkenin sendikası olması gerektiğini ifade etti. 

”Türkiye’deki bütün emekçilere sesleniyorum; hangi sendikaya güveniyorsanız o sendikanın üyesi olun. Baskı görmeden, şiddet görmeden 10 yıldır bunları yaşadık. Bu bizim sendikamız. Sendikalar partilerin arkasına sığınamasın. Sendikalar işçilerin sendikası, ülkenin sendikası olur. Partinin sendikası olursa sarı sendika olur”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir