Gündem

Türkiye’de 4 Milyondan Fazla Sığınmacıya Ev Sahipliği Yapıyor

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Oturumu, Bosna Hersek’te başladı. Söz konusu programın konuklarından bir tanesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı program kapsamında bir de konuşma gerçekleştirerek özellikle mülteci konusuna dair açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin mülteciler konusunda atmış olduğu adımları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ülkelerini eleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MÜLTECİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında Avrupa Birliği ülkelerinin mülteci konusunda birbirilerine düştükleri anlaşmazlıkları eleştirdi. Bu konuda Avrupa Birliği ülkelerinin sayısı onlarla ifade edilecek mülteci kotalarında bile anlaşamadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 4 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yaptığını dile getirdi. 

Mülteci konusunda Türkiye’nin yaptığı bu evsahipliğinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Avrupa Birliği ülkelerinden gerekli desteği göremediğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna Hersek’te düzenlenen toplantıda mülteciler konusunda yapmış olduğu açıklaması. 

“Başta Balkan ülkeleri olmak üzere Avrupa kıtasının tamamının güvenliğine paha biçilemez katkı sağladık. Ancak bu zorlu süreçte Avrupalı dostlarımızdan beklediğimiz desteği ve insani tavrı göremedik.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir