Gündem

Türkiye’de ilk ve tek özelliğe sahip olan Göztepe stadyumu açılıyor!

 Göztepeli taraftarların merakla beklediği  stadyum, Süper Lig’in 19. haftasında 26 Ocak Pazartesi günü saat 16.00’da Göztepe’nin Beşiktaş’ı konuk edeceği maçla kapılarını açacak. Yapımı yaklaşık 2 yıl süren stadyum 219 milyon TL’ye mal oldu.

TÜRKİYE’DE İLK OLAN ÖZELLİĞE SAHİP

Stadyumun içerisinde ticari ve sosyal yaşam alanları gibi bölümler de bulunacak. Stadyum,Türkiye’de tek olan bir özelliği ile dikkat çekiyor. Stadyumda bulunan o özellik, stadın üstünde bulunan 650 metrelik yürüyüş parkuru bulunması. Çatıda bulunan bu parkur, İzmir körfezi manzarasını İzmirlilere sunuyor. Manzara karşı yürüyüş yapılabilecek.Yürüyüş parkuru, maç günleri dışında vatandaşların hizmetine açık olacak. Göztepe Spor Kulübü’nün İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi yaptığı iş birliği ile stadyumun önünde taraftarların rahatlıkla toplanabileceği alan ayrıldı. Alan 13 dönüm büyüklüğünden oluşuyor. 

KOLTUK TASARIMINI TARAFTARLAR SEÇTİ

Koltuk tasarımını taraftarlar seçmiş olup, 20 bin seyirci kapasitesine sahip olan stadyum, geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yapmış olduğu açıklamadaki değişiklik ile kale arkalarına ayakta seyirci alınması durumunda, kapasitesinin 5 bin kişi daha arttırılarak 25 bine çıkarılacağını belirtti. Stadyum son teknolojilerin hakim olduğu bir yapıya sahip. Işıklandırma sistemleri de bu yapıya uygun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir