Gündem

Türkiye depremlerle sarsıldı! Ege beşik gibi sallandı!

İlk olarak İzmir’in Seferihisar ilçesinde 4.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından 6,5 büyüklüğünde saat 14:25 sularında merkez üssü Denizli’nin Bozkurt ilçesi olarak açıklanan ikinci bir deprem meydana geldi.

ÖNCE İZMİR SONRA DENİZLİ SALLANDI

Türkiye’de son zamanlarda depremler şiddetini arttırarak devam etmeye başladı. Sabah saatlerinde İzmir’de meydana gelen depremin ardından Denizli’de meydana gelen 6 şiddetinde deprem vatandaşları korkuttu. Ardı ardına gelen depremlerin neden dolayı kaynaklandığı merak konusu oldu Vatandaşlar depremlerin devam edip etmeyeceği konusunda tedirginlik yaşarken deprem anında evlerde olan vatandaşlar evlerini terk ederek sokaklara çıktı.

VATANDAŞLAR EVLERE GİRMEYE KORKTU

Depremlerin peş peşe gelmesinden dolayı vatandaşlar evlerine girmeye korkarken uzmanlarda depremin artçı depremlerle devam etmesi noktasında vatandaşları uyararak kısa bir zaman evlere girilmemesi gerektiğini bildirdi.

17 AĞUSTOS YILDÖNÜMÜ ÖNCESİNDE MEYDANA GELMESİ TEDİRGİN ETTİ

Denizli’de meydana gelen depremin ardından çevre illerde hissedilmesi ile birlikte depremi şiddetinden dolayı İstanbul’da da hissedildiği bilgisine ulaşıldı. İstanbul’da 1999’da meydana gelen deprem korkusunu vatandaşlar bugün bir kez daha yaşamış oldu. 17 Ağustos 1999 depremi yıldönümüne yakın bir zamanda şiddetli depremlerin meydana gelmesi vatandaşları Türkiye genelinde tedirgin etmeye başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir