Gündem

Üniversite Memurları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi: “Ailemizle yaşamak için tayin hakkı İstiyoruz”

Üniversiteli memurlar seslerini duyurmak için daha önce de açık mektup yazmışlardı.Üniversite memurlarının sorunları arasında tayin haklarının olmayışı, Yüksek Öğretim Tazminatı, geliştirme ödeneği ve görevde yükselmede liyakat yer alıyor. İşte o mektup ve bu akşamki twitter iletilerinden örnekler:

“Değerli Devlet büyüklerimiz, Üniversite Memurları mutsuz, huzursuz. Tayin hakkımız yok. Biz de 657 sayılı kanuna tabiyiz. Tayin hakkı istiyoruz.

Üniversite İdari Personelinin sorunları:

1) Tayin Sorunu

2) Yüksek Öğretim Tazminatı

3) Geliştirme Ödeneği

4) Görevde Yükselmede Liyakat

Bu ülkede 150.000 ailesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli var duyun artık sesimizi 2019 yılında halen eşinden ailesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan üniversite idari personeli var bu ülkede. Adalet için eşitlik için üniversite memurlarına da tayin hakkı verilmelidir

Üniversitelerde çakılı kadro ayıbına son verilmelidir. Üniversitelerde çalışan idari personel ve memurların diğer devlet memurları gibi tayin hakkı olmalı. YÖK Yetkilileri, 150 bin üniversite idari memur ve personelinin mağduriyeti giderilmeli demiştiniz.

150 bin idari personel tayin istiyor. Bu devirde bu zamanda bir Tayin Yönetmeliği veya kanunu çıkarmak bu kadar zor değil. Bu insanlar sürekli gurbet elde mi  çalışmak zorunda? Üniversite yönetimlerinin işleri yürütebilmek adına idari 657 personele muvafakat vermemeleri sebebiyle personel mutsuz ve çaresiz durumdadır.

Bu kanayan yaraya bir ilaç lütfen, bizler de sizler gibi ailelerimizle yaşamak istiyoruz. En doğal en adil hakkımız bu. Ayrımı kaldırın Üniversite İdari personelinin tayin sorunu YÖK üzerinden puan usulüne göre çözülmeli, Yüksek Öğretim Tazminatı da kurumların gelişmişlik durumuna göre puanlanarak verilmelidir.

Kurumlar personelsiz kalmasın, memurlar mutsuz olmasın.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir