Gündem

Üniversite Öğrencileri İçin Başlatılacak Olan Kamuda İş İmkanına Kimler Başvurabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından hazırlanan Sosyal Çalışma Programı için artık geri sayım başladı. 

Haziran ayı içerisinde başvurularının alınması beklenen SÇP programları ile üniversite öğrencilerine kamuda iş imkanı sağlanacak. Bu proje ile öğrenciler haftada 3 gün çalışarak hem harçlık kazanabilecekler hemde sosyal alanlarda faaliyet gösterecekler. 

Peki şimdiden oldukça araştırılmaya başlanan programa kimler başvuru yapabilecek?

SÇP İLANLARINA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmelerini amaçlıyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları boyunca devam edecek progrmalara katılımlar en az bir ay en fazla ise 3 ay olacak. Programlar haftada 3 gün olacak ve günlük 7.5 saat çalışılacak. Öğrenciler katılım gösterdikleri her gün için ise ödeme alacaklar. Ödemeler asgari ücret üzerinden belirlenecek olup bu tutar 2019 yılı için günlük 67 lira 36 kuruştur.

SÇP İş Başvurusu İçin Adayların;

”Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere 18 yaşını tamamlamış bütün üniversite öğrencileri bu programlara katılabilir. Ancak dersleri devam eden, zorunlu staj yapmakta olan veya başka bir işte çalışan öğrenciler bu programlardan faydalanamaz.” şartlarını sağlamaları gerekiyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir