Gündem

Uzman Çavuşlara Kadro Müjdesi! Uzman Çavuşlara Kadro Ne Zaman Gelecek? Jandarmalara da Kadro Gelecek Mi?

Uzman çavuşlar uzun süredir kadro düzenlemesi beklerken, beklenen haber MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter‘den geldi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar‘ın uzman çavuşlara kadro meselesi konusunda düzenlemeler yapacağı bilgisi Yönter tarafından müjdelendi.

Doğu, Güneydoğu ve pek çok farklı harekatlarda görev alan uzman çavuşlara kadro geliyor. Uzmanların Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Jandarma‘nın belkemiği olduğunu açıklayan MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, “Nimette en arkada, külfette en önde” diye belirterek, beklentilerin en iyi şekilde karşılanacağını söyledi. TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı‘nda 200 bine yakın uzman bulunduğunu belirten Yönter, özlük hakların düzeltilmesiyle ilgili uzun süredir mücadele verdiklerini anlattı.

SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ

Yönter, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın uzunca süredir bu konunun çözülmesi hakkında çalışmalar yürüttüğünü açıklayarak, “İlaveten uzman jandarmalarımızın da beklentisi var. Jandarma Türkiye’nin her yerinde. Jandarma vatan bekçisi. İnşallah kahraman uzman çavuşlarımıza kadro gelecek, beklentileri karşılanacak. Beka mücadelesi verdiğimiz bu dönemde uzman çavuş meselesinin çözüleceği noktasında bize söz verildi. Hükümete güveniyor, inanıyoruz, sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

Özellikle Barış Pınarı Harekatı‘na MHP’nin koşulsuz şartsız destek olduğunu belirten Yönter, bu süreçte ABD ve Rusya ile 5’er gün arayla varılan anlaşmalara da değindi. Türkiye’nin doğu-batı bloğunu masaya oturttuğunu söyleyen Yönter, “Bunlar kolay şeyler değil. 1945’ten sonra hem doğu, hem de batı bloğu kapsamında ikisiyle aynı anda mutabakata varmış bir ülkeden bahsediyoruz. Türkiye’nin mücadelesi haklı görülmüş, benimsenmiştir” dedi.

Yönter , terör örgütünün bölgeden kesinlikle silinip atılması gerektiğini vurgulayarak: “Ancak ABD’nin YPG’li teröristbaşını ‘General Mazlum’ diye taltif ettiği bir ortamda, terörün kökü nasıl kazınacak? Düne kadar 30 bin TIR ve 4 bin 500 uçak dolusu silah veren ABD adeta YPG/PYD/PKK ile müttefik. Yakında NATO’ya da alırlar! Bu nedenle küresel bir işbirliği şart, ama samimi bir işbirliği, dürüst olunmalı. Bugüne kadar terör örgütleri batı başkentlerinde ağırlanıp kucaklanmadı mı? DEAŞ, YPG, PKK yaşıyorsa, destek aldığı için yaşıyor. Altını özellikle çiziyorum, savaş değil, mücadele. Terör örgütleri devlet değil. Terörle savaşılmaz, mücadele edilir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir