Gündem

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Sonuçları Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) her yıl öğrencilere burs imaknı sağlıyor. Bu kapsamda 2019 yılı için burs almak isteyen öğrenciler için geçtiğimiz günlerde başvurularını yapmışlardı. Kurum yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı burs başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 

Burs başvuru sonuçlarını merak eden adayların kurumun web sayfası üzerinden sonuçlarına ulaşabileceğinin bildirildiği duyuruda, burs hakkı kazanan öğrencilerin bundan sonraki süreçlerde neler yapması gerektiğine dair de bilgi verildi.

VGM BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

VGM tarafından burs başvuru sonuçlarına ilişkin yapılan basın açıklamasında öğrencilerin kurumun web sayfası üzerinden kendilerine ait bilgileri girerek burs başvuru sonuçlarını görüntüleyebilecekleri açıklandı. Burs hakkı kazanan öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) aylık 250 TL maddi destek sağlayacak.

Burs başvuru hakkı kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçlarını kurumun web sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz. Ancak yoğunluktan dolayı zaman zaman site hata verebiliyor. 

Kamu Haberlerine dair detayları takip etmek için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir