Gündem

Vatandaş Seçim İçin Gidiyor! Otogarlarda Boş Yer Yok

Yerel seçimler 31 Mart dayapılacak. Öncesinde seçmen kaydı başka şehirlerde olan vatandaşlar İstanbul’da15 Temmuz Şehitler otogarından hareketliliğe neden oldu.

Otogar ve çevresinde yaşayan hareketlilikhavadan da fark edildi. 31 Mart öncesinde seçmen kaydı başka şehirlerde olanvatandaşlar o şehirlere gitmeye başladılar. Seçmenlerin memleketlerine dönüş yolculuğuda havadan görüntülendi.

 Seçime bir gün kala otogarlarda çok ciddi hareketlilikvar. Oy kullanmak isteyen vatandaşlar İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler otogarınaAkın ederek bilet aradı. Ancak biletler neredeyse tükenme noktasına geldibirçok firma bilet ihtiyacı olduğu için ek seferler düzenliyor.

Türkiye OtobüsçülerFederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Musa Çakır da Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ndeyoğunluğun çok fazla olduğunu söyledi. Otogarda bir hareketlilik olduğunusöyleyen Çakır son birkaç gündür kısa vadeli yolculuklarda oluyor. İzmirTekirdağ ve Edirne gibi şehirlerde çok fazla yoğunluk var. Akşama doğru buyoğunluk daha da artıyor. Şu anda sorduruyoruz. Ancak bütün arabalarımız doldu.Seçimler çok fazla hareketlilik getirdi ek seferler yapsak da yetişemiyoruz.

Vatandaşlarda oy kullanmakiçin Ankara’ya gittiklerini söyleyerek Gülay Yurt adındaki bir yolcu “vatandaşlıkgörevimi yerine getirmek için Ankara’ya gidiyorum akrabalarımı ziyarete geldimoyumu kullanacağım ve hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.” açıklamalarını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir