Gündem

Yeni Askerlik Sistemi Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından detayları paylaşılan askerlik sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuya dair son gelişmeler hakkında kamuoyunu aydınlatan Ömer Çelik’in açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ÖMER ÇELİK’TEN ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik askerlik sistemine ilişkin yapmış olduğu değerlendirmesinde, eski sistemin temellerinin 1927 yılında atıldığını ve değişimin artık zorunlu hale geldiğini dile getirdi. Bu değişim için gerekli adımların atıldığına vurgu yapan Ömer Çelik, Hulusi Akar’ın yeni sisteme dair tüm detayları açıkladığına vurgu yaptı. 

Konunun mecliste tartışalacağını ifade eden Ömer Çelik yeni sistemin ihtiyaçlara göre belirlendiğini söyledi. Yeni sistemin avantajlarına ilişkin de bilgiler veren Ak Parti Sözcüsü Çelik, ”İnsanlar gereksiz yere , hiç hayat planlarında olmadığı için yüksek lisans yapmak zorunda kalıyorlardı. Üniversitelerde bir gereksiz yük oluşuyordu. Hem üniversiteler rahatlicak, hem askerliği rahatlatacak şekilde.” ifadelerini kullandı. 

Çalışmalarda Sona Gelindi

Ömer Çelik kamuoyunun en merak ettiği soruların başında olan ne zaman yürürlüğe girecek konusuna dair açıklamasında çalışmaların sona gelindiği bilgisini vererek şu açıklamalarda bulundu.

”Bunla ilgili çalışmalarda sona gelindi. Bir takım yaşanacak sıkıntıları giderebilecek bir reform olarak gündeme gelecektir. Tüm vatandaşlarımızın, medyamızın dikkatine sunuyorum. Askerlik ve Adaletle ilgili reformlar büyük reformlardır. Tabi ki arkası da gelecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir