Gündem

Yeni Askerlik Sistemi Nisan Ayında Meclis Gündemine Gelecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV canlı yayınına katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda Mahir Ünal yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mahir Ünal canlı yayın konuşmasında ayrıca son dönemlerin en öneli gündem maddesi askerlik sistemine dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ NİSAN’DA MECLİS’TE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal katılmış olduğu televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında yeni askerlik sisteminin ne zaman TBMM Genel Kurulu’nda gçrüşüleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Mahir Ünal tarafından yapılan açıklamalarda en dikkat çeken nokta ise yeni askerlik sisteminin ne zaman Meclis Gündemine geleceği hususunda oldu. Mahir Ünal bu süreç için Nisan ayını işaret etti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın yeni askerlik sistemi açıklaması; “Muhtemelen nisan ayında gelir. Hem Cumhurbaşkanımız hem de grup başkanımız bu yönde bazı açıklamalar yaptılar. Nisan ayı içerisinde bu şekillenir ve TBMM’nin gündemine gelir öyle gözüküyor”

YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI

Mahir Ünal açıklamalarında ayrıca yerel seçim sürecinde AK Parti’nin çalışmalarına değindi. Ak Partili adayların projelerini açıkladığını ifade eden Mahir Ünal, ”Yerel seçimlerde doğal olarak ülkenin genel siyaseti konuşulmaya devam ederken illerde de her belediye başkanı kendi gündemini konuşur. Her ilde belediye başkan adaylarımız projelerini kamuoyu ile paylaşıyorlar. Bir de ülkenin genel siyaseti var. Parti genel başkanları tarafından taşınan. Bu ikisini ayrı ayrı değerlendirmek lazım” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir