Gündem

Yeni Askerlik Sistemi Yerel Seçimlerden Önce Çıkacak Mı?

Vatani görevini yerine getirmemiş olan binlerce aday yeni askerlik sisteminin netleşmesini ve uygulamaya girmesini bekliyor. Lise, önlisans ve lisans mezunları için önemli değişikler olacak yeni sistemde ayrıca bedelli askerlik kalıcı hale getirilecek. 

Bu kapsamda detayların az çok belli olmasıyla vatandaşlar yeni sistemin ne zaman uygulamaya gireceğini merak ediyorlar. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmış olduğu bir televizyon programında sürece ilişkin açıklamalarını sizlere aktarıyoruz. 

YENİ ASKERLİK SÜRECİ NE ZAMAN UYGULAMAYA GİRECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim döneminde televizyon programlarına katılarak seçim çalışmaları hakkında bilgiler veriyor. Bu kapsamda merak edilen konulara dair de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlik sistemine ilişkin de bilgiler verdi. 

CNN Türk-Kanal D ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada ki program kapsamında yasanın ne zaman çıkacağına dair bir soruyu yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine sorulan “Yeni askerlik sistemi ne zaman hayata geçecek?” sorusuna şu yanıtı vererek süreç hakkında bilgi verdi. “Yakın, yakın. Şu anda tarih vermeyeyim de… Bir defa seçim sonrasına kalır çünkü şu anda Savunma Bakanımız yurt dışında. O da gelecek… Önümüzde Meclis Başkanlığı seçimi var.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir