Gündem

Yeni Askerlik Sisteminden Askerde Olanlar Yararlanabilecek Mi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir televizyon programında yeni askerlik sistemine ilişkin tüm soruları yanıtladı. 

Tablo ve şemalarla yeni askerlik sisteminin tüm ayrıntılarını kamuoyu ile paylaşan Hulusi Akar lise, önlisans ve lisans mezunları için askerliğin nasıl olacağını bildirdi.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ ASKERDE OLANLARI KAPSAYACAK MI?

Yeni askerlik sisteminin merakla beklenen detaylarının belli olmasının ardından yanıt bulması beklenen soruların başında bu sistemin ne zaman uygulamaya gireceği konusu var. 

Bu çerçevede yeni askerlik sisteminin en kısa sürede uygulamaya girmesi için TBMM’ye gelmesi bekleniyor. Yasanın TBMM’ye gelmesi için öne çıkan tarih ise Nisan ayı ortaları. 

Bunun Yanında,

Halen askerlik görevini devam ettirenlerin yeni düzenlemeden faydalanıp faydalanmayacağı konusu da oldukça merak ediliyor. Bu konuda henüz net ve resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen konuya dair bazı bilgilere ulaşıldı.

Yetkililerden elde edilen bilgilere göre; sistemin yasalaşması durumunda, 6 ay askerliğini tamamlamış erlerin terhis olması bekleniyor. Bu çerçevede çalışmaların devam ettiği bilgisini veren yetkililer ilerleyen günlerde bu soruna ilişkin soruların cevap bulacağını, bu konuya ilişkin basın toplantısı ile açıklama yapılacağını belirttiler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir