Gündem

Yeni Bir Salgın Haberi Daha Geldi ! Peş Peşe Çocuklar Ölüyor

Çin’den yayıldığı düşünülen Korona Virüsü saldgını dünya genelinde büyük korkuya neden oldu. Bu korku hala devam ederken Kolombiya’dan henüz kaynağı bilinmeyen yeni bir salgın haberi daha geldi. 

6 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Kolombiya Sağlık Bakanlığı tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı ve açıklamada ülkenin kuzeybatısındaki Choc eyaletinde yer alan Bajo Baud bölgesindeki Wounnaan yerli barınağında başka bir salgın görüldüğü ifade edildi. 23 Ocak’tan bu yana 6 çocuğun öldüğü bilgisi yer alan açıklamada 60’tan fazla kişinin hasta olmasına neden olduğu belirtildi.

Bölgede başlayan salgının nedeni henüz tam olarak bilinmezken, Sağlık Bakanlığı Choc’daki yerel merkezinin durum değerlendirmesi yaptığını ifade ederek Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün (INS) de ‘kalıcı koordinasyon’ için operasyonu sürdürdüğünü bildirdi.

“KİMSE BİZE BUNUN NEDENİNİ SÖYLEMİYOR”

Kolombiya Wounaan Halk Otoriteleri Konseyi’nin (Woundeko) yasal temsilcisi Orlando Moya, yerel bir gazeteye açıklama yaptı. Moya açıklamalarında salgınının 10 yaşın altındaki çocuklarda ateş, kusma ve ishale neden olduğunu belirterek “Çocuklar ölüyor, sonuncusu dün öğle saatlerinde öldü. Kimse bize bunun nedenini söylemiyor” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir