Gündem

Yerel Seçim Anket Sonuçları: İstanbul’da Binali Yıldırım, Ankara’da Mansur Yavaş Önde

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde anket şirketleri sonuçları açıklamaya devam ediyor. Bu kapsamda açıklanan son sonuçlar OPTİMAR tarafından paylaşıldı. Söz konusu anket şirketi İstanbul’da Binali Yıldırım’ın Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın önde olduğunu açıkladı.

OPTİMAR ANKET ŞİRKETİ SON ANKET SONUÇLARINI PAYLAŞTI

OPTİMAR Anket Şirketi tarafından açıklanan son sonuçlarda Ankara, İstanbul ve Mersin için anket sonuçları paylaşıldı. Bu sonuçların nasıl elde edildiğine dair verileri açıklayan şirket İstanbul için şu açıklamada bulundu. 

İstanbul’da 28 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında 3012 kişiyle yüz yüze anket uygulaması yöntemiyle yapılan ankette Binali Yıldırım’ın oy oranı yüzde 45.9 olarak açıklanırken Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı yüzde 41.6 olarak bildirildi. Kararsızların oy oranı ise yüzde 12.5.

Ankara için açıklanan anket sonuçlarında ise Ankara’da için 14 Ocak-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen anket araştırmasının Ankara’da 25 ilçede 3889 kişiyle yüz yüze anket uygulaması yöntemiyle gerçekleştirildiği açıklandı. Bu araştırma sonuçlarına göre Mansur Yavaş’ın oy oranı yüzde 42, Mehmet Özhaseki yüzde 31.8 Kararsızların oyu ise 26.2 olarak açıklandı. 

Mersin’de 10-12 Şubat 2019 tarihleri arasında 1080 kişiyle yüz yüze yapılan araştırma sonuçlarına göre MHP’nin adayı Hamit Tuna yüzde 37.8, CHP’nin adayı Vahap Seçer’in yüzde 22.4, Burhanettin Kocamaz’ın oy oranı ise yüzde 21.3 olarak açıklandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir