Gündem

Yerel Seçimlere Kan Bulaştı! 2 Kişi Öldü

Malatya’nın Pütürge ilçesindeoy verme işlemlerinin devam ettiği sırada 2 kişi hayatını kaybetti. Çıkan kavgaarbedeye dönüştü ve o esnada iki kişi tabancayla vurularak hayatını kaybetti. Olaybu sabah 10.30 sıralarında Bölünmez Mahallesi’nde yaşandı.

Oy verme işlemlerinin devamettiği esnada nedeni belli olmayan sebeplerle çıkan kavgada 2 kişi tabanca ilevuruldu.

Mahalli İdareler GenelSeçimleri için Bölünmez Mahallesi’nde İlkokulu’nda kurulan sandıkta oy kullanmasırası esnasında iki grup arasında tartışma çıktı bu tartışma kısa süreiçerisinde kavgaya dönüştü kavga sırasında tabancayla vurulan Hasan Aktaş veİlyas Aktaş hayatını kaybetti. Güvenlik güçleri olaya hemen müdahale ederkentabanca ateş ettiği belirtilen kişiler de gözaltına alındı.

Hayatını kaybedenlerin cansızbedeni yapılan incelemelerin ardından morga kaldırıldı. Güvenlik güçleriolayların daha fazla büyümemesi adına okul çevresinde ve mahallede güvenlikönlemleri aldı olay yeri inceleme ekipleri de okulda ve bölgede incelemelerinedevam ediyor.

İki grup arasında tartışmanınneden çıktığı ve neden silahların çekildiği ise bilinmiyor. Oy verme sırasındasandık başındaki kişiler ve oy kullanmaya gelen kişiler arasında çıkan tartışmakısa sürede kavgaya dönüşmüş 2 kişi hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir