Gündem

Yılbaşında 70 Milyonluk İkramiye Kazanan Talihli 7 Ay Sonra Parasını Aldı

Hatırlanacağı üzere Milli Piyango İdaresi yılbaşına özel olarak bir çekiliş gerçekleştirmişti. 2019 yılı yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye, ‘7615536’ numaralı tam bilete isabet etmişti. Bu çekilişte şanlsı numaraya 70 milyon TL ikramiye çıkmıştı. Ocak ayında gerçekleştirilen çekilişin ardından 7 aydır para kurumdan tahsil edilmemişti. Merakla beklenen talihli sonunda ortaya çıktı.

70 MİLYON TL’Yİ KAZANAN KİŞİ 7 AY SONRA PARASINI ALDI

İkramiyeyi kazanan vatandaş Milli Piyango İdaresi’ni aradı. Kurumu arayan şanslı kişi 70 milyonluk büyük ikramiyenin kendisine çıktığını söyledi. İsmini vermek istemeyen ve gurbetçi olarak Avrupa’da yaşadığını söyleyen talihli, İstanbul’a bir cenaze töreni için geldiğini, evinde bıraktığı bileti bulunca büyük ikramiyenin kendisine çıktığını fark ettiğini söyledi.

Kurum yetkileri ile yapmış olduğu konuşmasında hemen Ankara’ya gelerek parasını almak istediğini belirtilen şanslı vatandaş Milli Piyango İdaresi’nden isminin gizli kalmasını ve açıklanmamasını istedi. 

Milli Piyango İdaresi daha öncede yapmış olduğu açıklamasında ise bilet için geçerli son tarihi bir yıl olarak açıklamıştı. MPİ konuya ilişkin olarak ise “Milli Piyango biletinin zaman aşımı süresi 1 yıl olup, talihli 31 Aralık 2019 tarihinden önce biletini ibraz ederek ikramiyesini alabilir. Bu tarihten sonra ibraz edilen bilet zaman aşımına uğrar, ikramiyesi ödenmez. İdarenin oyunlarında alınmayan ikramiye tutarları, idare hesaplarına gelir kaydedilerek hazineye devredilir” bilgilendirmesini yapmıştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir