Gündem

Yıllık 600 TL Kira ve 2 Bin TL Yakacak Yardımı İçin Kanun Teklifi Meclis’te

Ekonomide yaşanan dalgalanmalardan en çok etkilenen kesimlerin başında gelen emekli vatandaşlar için Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir kanun teklifi sunuldu. 

Emekli vatandaşlara yıllık 2000 TL ısınma parası ve 600 TL kira yardımını içeren kanun teklifi Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ömer Fethi Gürer’den geldi. 

EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK KANUN TEKLİFİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunduğu kanun teklifi ile ilgili detaylı bir açıklama bulundu. Konuşmasında ekonomik kriz üzerinde duran Ömer Fethi Gürer emekli vatandaşların bu durumdan oldukça etkilendiklerini söyledi. Ömer Fethi Girer faiz, döviz ve enflasyon rakamlarının yüksek seviyelere çıktığını ifade ederek TÜİK verilerini hatırlattı. Bu nedenlerden dolayı emekli vatandaşlara kira ve yakacak yardımı yapılmasını talep eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yasa teklifine dair şu bilgileri verdi.

“Kurumca bu Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alma şartıyla, yıllık 2.000 Türk lirası ısınma yardımı yapılır ve bu yardım, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan Tüketici Fiyatları Endeksi yıllık değişim oranında güncellenir. Yukarıdaki fıkra kapsamındaki kiracılara ayrıca aylık kira bedellerinin yarısı oranında ve en fazla 600 TL olacak şekilde yardım yapılır ve bu yardım, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan Tüketici Fiyatları Endeksi yıllık değişim oranında güncellenir”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir