Gündem

YÖK’ten Engelli Öğrencilere Engelsiz Özel Ortam Oluşturulması İçin Çalışma

Engelli vatandaşların yaşadıkları sorunların en aza indirilmesi konusunda atılan adımlara gün aşırı yeni çalışma ekleniyor. 

Bu çalışmalardan bir tanesi de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından geldi. YÖK tarafından başlatılan bir çalışma ile engelli öğrenciler için engelsiz ortam oluşturulması amaçlanıyor. YÖK tarafından başlatılan ve çalışmaları devam eden projeye yönelik açıklama ise Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’tan geldi. 

Yekta Saraç konuya dair detayları kendisine ait sosyal medya hesabından paylaştı. 

YÖK’TEN SINAVLAR İÇİN ENGELSİZ ORTAM 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç kendisine ait Twitter hesabından yapmış olduğu son paylaşımında, Yükseköğretim Kurulu olarak engelli öğrencilerin özel yetenek sınavlarında, engel durumlarına göre sınav ortamları oluşturulması için tavsiye kararını üniversitelere gönderdiklerini açıkladı. Engelsiz eğitim ve engelsiz erişim temalı bu çalışmalara ilişkin bilgi veren Yekta Saraç şu ifadeleri kullandı. 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç Tarafından Yapılan Paylaşım

“Engelli öğrencilerimizin özel yetenek sınavlarında, engel durumlarına göre sınav ortamları oluşturulmasına yönelik tavsiye kararımızı üniversitelerimizle paylaştık. Bu vesileyle özel yetenek sınavlarına girecek olan tüm kıymetli öğrencilerimize başarılar dileriz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir