Gündem

Yoklama Kaçağı ve Bakayaların İdari Para Cezaları İçin MSB’den Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yeni askerlik sisteminin bilinmeyen noktalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda bedelli askerlik ücreti, başvuru işlemleri hakkında detaylı bir bilgi veren bakanlık bu konunun yanında önlisans ile lisans mezunlarının yedek subaylık ve ytedek subaylık başvurularının nasıl olacağını duyurdu. 

Yeni sistem kapsamında daha önceki dönemde bakaya ve yoklama kaçağı olan vatandaşlara kesilen idari para cezaları hakkında da bilgilendirme yapan Milli Savunma Bakanlığı, şu bilgileri verdi. 

İDARİ PARA CEZALARI TAHSİL EDİLMEYECEK

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu açıklamasında belirtilen tarihler arasında silahaltına alınacakların idari para cezalarının tahsil edilmeyeceği duyuruldu. Ayrıca geçmiş dönemden idari para cezası olanlarında  bu cezalarının silineceğini duyuran bakanlık şu bilgiyi verdi.

İdari para cezası alanlardan;

a. 26 Haziran 2019 (dahil) itibarıyla askerlik hizmetini tamamlayanlar ile silahaltında bulunanların,

b. 26 Aralık 2019’a (dahil) kadar silahaltına alınacakların ödenmemiş idari para cezaları tahsil edilmeyecektir.

Yedek Astsubay ve Yedek Subay İşlemleri

Yedek subay ve yedek astsubay olma hakkına sahip olan gençlerden bu hakkını kullanmak isteyenler başvurularını durumlarına göre belirtilen tarihler arasında yapacaklar. 2019’da silahaltına alınmak isteyenlerden yoklaması olmayanlar 16-31 Temmuz 2019 (dahil) tarihleri arasında, 2019’da sevke tabi olup yoklaması bulunanlar 16 Temmuz-31 Ağustos 2019 (dahil) tarihleri arasında ve İki veya üç yıllık meslek yüksek okulu mezunu yoklama kaçaklarından yedek astsubay olmak isteyenler, 31 Temmuz 2019’a (dahil) kadar yoklamalarını yaptıracaktır.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir