Gündem

Yolda Japon Yeni Buldu! Sahibine Ulaştırdı

Avanos ilçesinde kaldırdığında 20 bin Japon yeni bulan genç zabıtaya haber verdi ve paranın sahibine ulaşmasında yardımcı oldu. Avanos ilçesinde kaldığında 20 bin Japon yenini bulan genç bu parayı almak yerine zabıta ekiplerine haber vererek paranı sahibine ulaşmasını sağladı.

Ziraat Bankası yakınlarında kaldırımda deste paralar olduğunu fark eden Mehmet Polat isimli genç bulduğu parayı zabıta ekiplerine verdi. Parasını düşüren kişinin de polise başvurması ile birlikte paranın sahibine ulaşması çok daha kolay oldu. Sinan Yılmaz isimli vatandaş 20 bin Japon Yeni düşürdü ve hemen polise başvurarak parasını düşürdüğünü söyledi.

Parayı yerde bulan Mehmet Polat isimli vatandaş zabıta ekiplerine haber vererek yerde bulduğu parayı onlara teslim etti. Kaybettiği parasına kavuşan Yılmaz turizm sektöründe çalıştığını ve bankaya girdiği sırada parayı düşürdüğünü ancak bunun farkında olmadığını söyledi.

Parasını düşüren Sinan Yılmaz kendisine parasını teslim eden Mehmet Polat’a ve zabıta ekiplerine teşekkür etti. Parayı düşürdüğünün farkına varmayan ve şubeden çıktıktan sonra parayı düşürdüğünü fark ettiğini söyleyen Sinan Yılmaz parayı bu kadar hızlı bir şekilde bulduğum için son derece memnunum. 

Parayı polislere getiren arkadaşa da çok teşekkür ediyorum ekipler bana parayı çok hızlı bir şekilde ulaştırdı bir daha bu tarz hatalar yapmayacağım dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir