Gündem

YSK Başkanı Sadi Güven’den İstanbul ve Oy Sayımı Açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK Başkanı) Sadi Güven, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına yapılan itirazlara dair açıklamalarda bulundu. 

Yüksek Seçim Kurulu binasının önünde basın mensupları ile biraraya gelen ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sadi Güven sürecin devam ettiğini söyledi. Sadi Güven’in açıklamalarının detaylarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Yüksek Seçim Kurulu (YSK Başkanı) Sadi Güven merakla beklenen İstanbul’da oy sayım işlemi sonuçlarına değindi. Oy sayımlarına dair açıklamalarında sürecin sona ermediğini halen sürdüğünü ifade eden Sadi Güven olağanüstü bir durumun yaşanması durumunda haber vereceğini söyledi. 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaşanan süreçle alakalı soruya bir soruya yanıt veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven şu ifadeleri kullandı. “Açıklama yapacak bir şey yok. Süreç devam ediyor. Olağanüstü bir şey olursa konuşuruz. Daha önce takvimi size defalarca söyledim.”

Hatırlanacağı üzere İstanbul’da 300 binden fazla geçersiz oy olması nedeniyle bu oyların yeniden sayılması işlemlerine başlanmıştı. Bir süredir devam eden oy sayma işlemleri henüz sonuçlanmamıştı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir