Gündem

Yüreğimiz Yandı! Bir Binbaşı ile Bir Uzman Çavuş Şehit Oldu

Gün içerisinde yürek yakan iki şehit haberi geldi. Bitlis ve Kuzey Irak’tan gelen şehit haberlerinde bir binbaşı ile bir uzman çavuşun şehit olduğu bildirildi. Meydana gelen bu acı olaylara dair detaylar şu şekilde,

BİTLİS VE IRAK’TAN YÜREK YAKAN ŞEHİT HABERİ

Elde edilen ilk bilgilerde; Bitlis merkeze bağlı Bölükyazı mevkiinde, Bitlis Merkez İlçe Jandarma Komutanı Zafer Akkuş’un makam aracına teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırı anında aracın içinde Binbaşı Akkuş, şoförü ve iki koruması bulunuyordu. Saldırıdanağır yaralanan Binbaşı Akkuş Bitlis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Bitlis Merkez İlçe Jandarma Komutanı Zafer Akkuş şehit oldu. 

Pençe Harekatı Kapsamında 1 Askerimiz Şehit

Bir şehit haberide Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı kapsamında geldi. Pençe harekatı kapsamında bölgede bulunan Türk askerine PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Meydana gelen çatışma da ise 6 askerimiz yaralandı. Ayrıca bir askerimizde şehit düştü. 

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Pençe-2 Harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5’i hafif olmak üzere 6 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir