Gündem

Zengin dilenci! Dilencinin Üzerinden 6 Bin Lira Çıktı 153 Lira Ceza Kesildi

Adana’da bir dilencininüzerinden 6 bin 455 lira para çıktı. Dilenciye kesilen ceza ise kabahatlerKanunu’na göre 153 TL oldu. İyi niyetleri suistimal eden bir dilenci üzerindekipara ile birlikte yakalandı. Zabıta ekipleri dilencinin üzerinden toplamda 6455lira para çıkardı.

Adana Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı’nagelen bir ihbarı değerlendiren ekipler Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı’ndaAziz İ.’nin (82) isimli bir vatandaşın iyi niyeti suistimal ederek dilencilikyaptığını öğrendi. Zabıta ekipleri dilenen şahsi suçüstünde yakaladı idariişlem yapmak için zabıta daire başkanlığına getirilen dilencinin üzerinden iseşok edici miktarda para çıktı. 6455 lira çıkan dilencinin üzerinden paralaraise el konuldu.

Büyükşehir Zabıta DaireBaşkanlığı ekipleri el koyduğu paralar ile dilenciye Kabahatler Kanunu’na göre153 lira para cezası kesildi. Dilenen kişinin üzerinden 6455 lira çıkmasızabıta ekiplerine de şaşırttı. İhbar üzerine dilenciyi takip eden ve suçüstüyakalayan zabıta ekipleri dilencinin üzerindeki tüm paraya el koydu. Vatandaşlarıniyi niyetini suistimal ederek uzun süredir dilencilik yaptığı öğrenilen şahsın153 lira ceza ödemesi ise son derece komik bir rakam.

Dilenci Zabıta Dairebaşkanlığındaki işlemleri tamamlanmasının ardından serbest bırakıldığıöğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir