Gündem

Ziraat Bankası dev AVM’ye el mi koydu? Resmi açıklama geldi

Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan Ziraat Bankası tarafından sahibi oldukları Next Level AVM’ye el konulfuğu hakkında çıkan iddialar hakkında açıklama yaptı.

NEXT LEVEL HAKKINDA ÇIKAN İDDİALARA RESMİ AÇIKLAMA

“Ankara’nın ilk karma projesi Next Level Ankara’nın AVM kısmının işletmesini üstlenmiştik. 5 yıl boyunca çok önemli bir çalışma yürüttük. Bu kapsamda Ankara’ya önemli katkılar sağladık. Ciddi istihdam ve iş birlikleri oluşturuldu. Fakat biliyorsunuz ki iş dünyasında zaman zaman farklı sektörlerde faaliyet gösterme dönemleri de oluyor.” diyen Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Biz de alışveriş sektöründe daha fazla ilerlememe kararı aldık ve oradaki çalışmalarımızı neticelendirdik.” ifadelerini kullandı.

ZİRAAT BANKASINA DEVREDİLDİ

Ayrıca Erdoğan yaptığı açıkalamda, “Ziraat Bankası’na varlık borç takas yöntemiyle Next Level projesinin sadece AVM kısmını sattık. Finansal varlık borç takası yetkisini çok sayıda banka müşterisi ile kullandı. Bu işlem sadece bize özel bir durum değil. Bizim gibi çok sayıda şirketle böyle takaslar yapıldı. Devir karşılıklı mutabakatla gerçekleştirildi. Bu takasta 412 milyon lira düştü borcumuzdan. 2,5 milyar TL aktif büyüklüğü olan bir gayrimenkul şirketinde 300 milyon liralık finansal borçluluk gerçekten çok düşük rakam. 2020’de aktif büyüklüğümüzü yüzde 40 büyüterek 3,5 milyar liraya çıkarmayı, inşaat yatırımlarımızda da yüzde 35 büyümeyi hedefliyoruz. Finansal borçuluğumuzun sadece 100 milyon lira artmasını bekliyoruz. Satışlarımızdaki artış bizi çok ciddi anlamda memnun ediyor. Merkez Ankara’ya ciddi ve yüksek ilgi var.” dedi.

ÇIKAN HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Erdoğan çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirerek, “Merkez Ankara projesinin lansman döneminde bu iddialar bizi şaşırttı. Ofislerin devredilmesi gibi bir şey söz konusu değil. AVM’yi de biz kendi isteğimizle takas ettik.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir