Gündem

Güney Kore’deki Covid-19 hastaları iyileşiyor!

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü (Covid-19) ile en iyi mücadele veren ülkelerden biri Güney Kore oldu. Ülkede virüsün ilk günden bu yana hastalığa yakalanan vatandaşların yüzde 45’i iyileşti.

Corona virüsü salgını neredeyse dünyanın tüm ülkelerini etkisi altına almış durumda. Virüsle mücadele halinde başarı sağlayan ülkelerden biri de Güney Kore’nin olduğu ortaya çıktı.

Ülkenin basın organlarında çıkan habere göre; ilk vakanın görüldüğü 20 Ocak’tan bu yana, Kovid-19 taşıyan 4 bin 144 hasta tamamen iyileşti.

Güney Kore’de 104 yeni vaka görülürken, toplam vaka sayısı 9 bin 241’e yükselmiş durumda.

Kimler hayatını kaybetti?

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden (KCDC) yapılan açıklamada ise corona virüsü yüzünden 131 kişinin hayatını kaybettiği ve genel ölüm oranının yüzde 1,42 olduğu bildirildi.

Güney Kore’de Covid-19 yüzünden hayatını kaybedenlerin yüzde 6,66’sının 70’li ve yüzde 13,94’ünün de 80’li yaşlarında olduğu açıklandı. Yeni vakaların 86’sının Avrupa’dan, 45’inin Amerika’dan ve 8’inin Asya’dan geldiği, ülkedeki yurt dışı kaynaklı toplam vaka sayısının ise 284 olduğu bildirildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir