Gündem

Güney Kore’den Güzel Haberler: Corona Virüs Vakalarının Yarısı İyileşti

Güney Kore’de salgının başladığı günden bu zamana kadar corona virüs (Covid-19) rastlanılan insanların yarısı iyileşti. Toplanan verilere göre, corona virüs teşhisi konulan 10 bin 237 kişiden 6 bin 463 kişi eski sağlığına kavuştu.

Başlangıç noktası Çin’in Wuhan kenti olan ve sonrasında bütün dünyaya yayılan corona virüs sebebiyle Güney Kore’de toplam 10 bin 237 kişiye corona virüs teşhisi konulmuştu. Ancak alınan son bilgilere göre, enfekte olmuş kişilerden 6 bin 463 kişinin iyileştiği ve 183 kişinin ise salgın sebebiyle hayatını kaybettiği aktarıldı.

ASYA’DAN GÜNCEL SAYILAR

Japonya’da corona virüs vakası 3 bin 139 kişi olarak aktarılırken, bu vakalardan 514 tanesi iyileşti ancak 77 kişi ise salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

Tayland’da toplam corona virüs vakası 2 bin 169 olurken, içlerinden 674 kişinin eski sağlığına kavuştuğu fakat 23 kişinin ise yaşamını yitirdiği belirtildi.

Singapur’da ise bin 189 kişide corona virüs tespit edildi ve 297 kişi iyileşti. Salgın sebebiyle hayata gözlerini yumanların sayısı ise 6 oldu.

HİNDİSTAN’DA 229 KİŞİ İYİLEŞTİ

Hindistan’da ise kalabalık nüfusuna rağmen aldığı sıkı tedbirlerle 3 bin 588 kişide corona virüs saptandı. Aralarından 99 kişi hayatını kaybederken, 229 kişinin ise iyileştiği açıklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir