Gündem

Güvenlik Zirvesi Kapsamında Önemli İdlib Kararları

Güvenlik zirversi kapsamında İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen askerlerimize, rejim unsurlarınca bugün gerçekleştirilen saldırıya karşı atılacak adımlar görüşüldü. Bu toplantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Güvenlik zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. Bu toplantıda İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen askerlerimize, rejim unsurlarınca bugün gerçekleştirilen saldırıya karşı atılacak adımlar ele alındı.

ŞEHİTLERİN KANININ YERDE KALMAMASI VURGULANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen güvenlik zirvesi kapsamında şehitlerin kanının yerde kalmaması ve saldırıya misliyle karşılık verilmesi vurgulandı.

Tüm bunların yanı sıra çatışmaların önlenmesi, sınır güvenliğinin sağlanması, yeni bir göç dalgasının ve insanlık dramının engellenmesi maksadıyla İdlib’de bulunan Türkiye’yi bu kararlığından hiçbir saldırının vazgeçiremeyeceği güvenlik zirvesi kapsamında belirtildi.

TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER

Gerçekleştirilen toplantı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, MİT Başkanı Hakan Fidan, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un katılımı ile gerçekleştirildi.

5 ASKERİMİZ ŞEHİT 5 ASKERİMİZ YARALI

Bu zirve bugün askerlerimize yönelik gerçekleştirilen saldırıda 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralamıştı.

Güvenlik zirvesi meydana gelen saldırıda şehit olan 5 askerimiz 5 yaralımız için gerçekleştirildi.

Buna göre şehit olan askerlerimizin isimleri ise şöyle:

“Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz, Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak, Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan, Uzman Onbaşı Enes Alper ve Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak”

Herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir