Personel Alımı

Haber Geldi: Türkiye’nin Gözde Kurumu ASELSAN, Personel Alımı Gerçekleştiriyor! Onlarca Pozisyon Boşta, Başvuru Yapan Hemen Giriyor!

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askeri haberleşme ihtiyaçlarının karşılanabilmesine hizmet etmesi ve bu alanda teknoloji üretmesi için 1975 yılında faaliyete geçirilmiş olan Askeri Elektronik Sanayi ya da kısaca ASELSAN, personel alımı gerçekleştiriyor. Personel alımında KPSS şartı aramayan ASELSAN, konuya ilişkin detaylı bir işe alım ilanı yayınlamış bulunuyor.

Kamu ortaklığı olan kurum ve kuruluşlardan biri olarak hizmet veren ASELSAN, yeni bir personel alımı ilanı yayınlamış bulunuyor. Bugün yayınladığı personel alımı ilanına göre, çok sayıda pozisyonda istihdam edilmek üzere işe alım gerçekleştirecek olan ASELSAN, başvuru şekli ve tarihi ile adaylar da aranacak şartları da duyurmayı ihmal etmiyor. Öte yandan ASELSAN iş başvuruları başlamış bulunuyor.

ASELSAN Personel Arıyor

Birbirinden farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere işe alım gerçekleştirecek olan ASELSAN’ın yaptığı duyuruya göre, söz konusu personellerin; sistem mühendisi, finansal analist, sistem mühendisi (komuta kontrolü), kalite mühendisi, elektronik tasarım mühendisi, java yazılım geliştirme mühendisi, proje mühendisi, yazılım tasarım alt yüklenici yöneticisi, test ve analiz mühendisi, cnc işletme merkezi operatörü, elektrik veya elektronik sorumlusu, donanım tasarım mühendisi, yapısal analiz mühendisi, kalite teknikeri, haberleşme sistemleri mühendisi, yazılım mühendisi veya java, elektro optik tasarım mühendisi, güç elektroniği uzman tasarım mühendisi, sistem test mühendisi, aviyonik yazılım test mühendisi, konfügrasyon yönetim uzmanı, elektrik elektronik teknikeri gibi unvanlarda çalıştırılacağı öğrenilmiş bulunuyor. Yapacağı personel alımı için başvuruları başlatmış olan ASELSAN, kendi web sayfasının kariyer kısmından ve bir iş bulma platformu olan Kariyer.Net (https://www.kariyer.net/is-ilanlari/?kw=aselsan) üzerinden başvuruları kabul ediyor.

Seyahat Özgürlüğü Şart

Hem erkek hem de kadın personeller istihdam etmek için harekete geçmiş olan ASELSAN, özellikle başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik ile hiçbir ilişiğinin kalmamasını istiyor. Bu kapsamda yurdun her yerine seyahat edebilecek özgürlükte personeller aradığını da duyuran ASELSAN, çalışma hevesi yüksek, grup çalışmasına yatkın ve motivasyonu oldukça yüksek olan adayların başvurularını değerlendireceğini bildiriyor. Bunun yanı sıra pozisyona uygun mezuniyet şartı ve temiz adli sicil kaydı gibi genel şartları ilanına eklemiş olan ASELSAN, herhangi bir KPSS türü puan şartı ise aramıyor.

İlgili Makaleler