Gündem

Haberler Peş Peşe Geliyor ! Bir İlimize Daha Giriş Çıkış Yasaklandı

HDP'nin bazı illerde toplanma çağrıları üzerine, bu durumun corona virüsü ile mücadelede zafiyet oluşturabileceği gerekçesi ile giriş ve çıkış kısıtlaması getirilen illerimizin sayısı arttı.

Bursa Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada HDP’nin toplanma çağrısının corona virüsü ile mücadelede zafiyet oluşturacağı gerekçesiyle 14-20 Haziran’da kente giriş ve çıkışların sınırlandırıldığı belirtildi.

Söz konusu açıklamada 14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında başka illerde yapılması planlanan eylem/etkinliklere Bursa’da katılım sağlayacak grup ve şahıslara izin verilmemesine karar verildiği vurgulandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Burs Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında ilimizde yapılması planlanan basın açıklamalarının, yalnızca parti binalarının içerisinde veya önünde 50 kişiyi geçmeyecek sayıda katılımcıyla sosyal mesafe kuralına uygun olarak yapılabileceği, yapılması planlanan yürüyüşler ile açık hava toplantısı, toplu karşılama ve uğurlama gibi eylem/etkinliklerin hastalığın yayılmasına neden olacağı ön görülerek müsaade edilmemesine,

14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında başka illerde yapılması planlanan eylem/etkinliklere ilimizden katılım sağlayacak grup ve şahıslara izin verilmemesine karar verilmiştir.”

İlgili Makaleler