Ekonomi

Hackerlar Durmak Bilmiyor! Bitcoin Yatırımcılarına Büyük Vurgun!

Satoshi Nakamoto tarafından kurulan bitcoin.org adlı web sitesi hacklendi. Elde ettikleri erişim yetkisini dolandırıcılık için kullanan hackerlar, kullanıcılardan Bitcoin talep etti. Dünyanın en çok ziyaret edilen kripto para platformlarından biri olan bitcoin.org, hackerların yeni hedefi haline geldi. Bir süredir web sitesinin saldırı altında olduğunu belirten yetkililer, hizmet aldıkları güvenlik duvarı nedeniyle hacklendiklerini iddia etti.

Bitcoin.org Hacklendi!

Satoshi Nakamoto ve Martti Malmi tarafından ortaya çıkan bitcoin.org, kripto para piyasası konusunda oldukça önemli bir role sahip. Satoshi olduğunu iddia eden Craig Wright’ın bitcoin.org’a açtığı dava Temmuz 2021’de sonuçlandı. Craig Wright’ı haklı bulan mahkeme, Bitcoin’in teknik makalesini web sitesinden kaldırılmasına karar verdi

Cobra kullanıcı adıyla tanınan bitcoin.org yöneticisi, Twitter hesabı üzerinden konu hakkında açıklama yaptı. Hacklenme nedenlerinin Cloudflare olduğunu belirten Cobra, “Bitcoin.org Cloudflare sistemlerine taşınana kadar hiç saldırıya uğramamıştı. Cloudflare alt yapısını kullandıktan 2 ay sonra hacklendi. Trafiğimi nereye yönlendirildiğini açıklayabilir misiniz? Çünkü gerçek sunucum hack sırasında hiç trafik almadı.” ifadelerini kullandı.

Diğer kullanıcıların sorularına yanıt veren Cobra, Cloudflare hesaplarına başkaları tarafından erişim sağlanmadığını ve saldırı sırasında trafiğin sunucuları yerine başka bir yere aktarıldığını belirtti. Saldırganların bitcoin.org üzerinden şimdiye kadar 17.764 dolar vurgun yaptığı tespit edildi.

İlgili Makaleler