Gündem

Halı sahalara HES kodu olmayan giremeyecek!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında Denizli’de yeni kararlar alındı. Buna göre; tekrar faaliyete başlayan hali sahalara HES kodu olmayan giremeyecek.

Artan corona virüsü vakaları nedeni ile illerden yeni tedbir açıklamaları geliyor. Bu kapsamda İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi HES kodu olmayanların halı sahalara giriş yapamayacağını bildirdi. Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yaptığı toplantı sonrası Denizli Valiliği açıklamada bulundu.

Uygulamanın onay verdiği kişiler tesise alınacak

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Kovid-19 salgınına karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasından sorumlu ve denetim ekiplerinin iletişim içinde olacağı işletmenin koronavirüs sorumlusu ve sorumluları görevlendirilmesi, tesise giren her müşterinin HES kodu ile giriş yapması, görevli bir personel marifetiyle ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulaması üzerinden müşterilerin HES kodlarının sorgulanması ve uygulamanın onay verdiği kişilere tesislerin kullandırılması gerekmektedir. Tesise giren herkesin ateş ölçümlerinin yapılması, ateşi 38 derecenin üzerinde olanların tesislere girişine izin verilmemesi ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler