Ekonomi

Halkbank eğitim destek kredisi başlattı! 100 bin liraya kadar nakit veriliyor

Kamu bankası Halkbank tarafından 100 bin liraya kadar eğitim destek kredisi kampanyası başlatıldı. Bu kampanya kapsamında 36 ay vade imkanı sağlandığı belirtildi. Kredinin açıklamasında ise “Çocuklarınızın eğitimi için 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.” ifadelerine yer verildi.

KREDİNİN DETAYLARI

10.000 TL kredinizi 36 ay vade ve 52,50 TL tahsis ücreti ödeyerek aylık yüzde 1,69 faiz oranı ile kullanabileceğiniz belirtildi. Ayrıca açıklamada istenildiği zaman aynı tutarı tahsis ücreti ödemeden, 36 ay vade ile yüzde 1,74 faiz oranı ile kullanabileceğiniz vurgulandı.

Yapılan açıklamada kredinin üst limitinin 100 bin lira olduğu belirtilerek “kredinizi ister serbest ödemeli, ister artan veya azalan taksitli, ister 3 ayda bir ödemeli ya da dilerseniz ilk taksiti 2 ay ertelemeli kullanabilirsiniz.” denildi.

BAŞVURU VE ÖRNEK ÖDEME 

Kredi için başvuru yapacak olan vatandaşlar işlemlerini Halkbank şubeleri üzerinden yapacaklardır. Bununla birlikte örnek ödeme ve açıklamaları şöyle oldu:

ÖRNEK ÖDEME AÇIKLAMALARI 

Yıllık maliyet oranları faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi(BSMV) dahildir.

Kredi faiz oranları Bankamızdan sigorta talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

Ürün kapsamında en fazla 100.000 TL kredi kullanılabilir.

Eğitim kredisinden ilköğretimden lise son sınıfa kadar eğitim öğretim veren Devlet Okulları, Özel Okullar, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli Kurslar, Spor Okulları, Yaz Okulları vb. eğitim ve kültür hizmetleri veren kurumların öğrenci velileri ve ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilir. Müşterilerin eğitim ücretini gösteren belgeyi/proforma faturayı ibraz etmesi ve müşteri beyan formunu doldurması gerekmektedir.

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve krediyi durdurma hakkını saklı tutar.

İlgili Makaleler