Ekonomi

Halkbank Gayrimenkul’de satılık gayrimenkul ilanları güncellendi! Kamu bankası Adana’da 2+1 apartman dairesini 480 bin TL’den satışa sundu!

Ekonomik göstergelerin etki ettiği kalemlerin başında gelen hammadde fiyatları, geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana duyurulmuş olan zamlar ile birlikte üst seviyelere ulaştı. Bu durum satışa sunulan sıfır gayrimenkullerin fiyatlarını doğrudan etkilerken ikinci el gayrimenkullerde de fahiş fiyatların duyurulmasına sebep oldu.

Yükselen gayrimenkul fiyatları yeni dönemde vatandaşların mal sahibi olmalarını engellemeye devam ederken emlak sektöründe de son yılların en büyük durgunluğunun yaşanmasına sebep oldu. Tüketicileri ve sektör temsilcilerini dorudan etkileyen bu durum, ülke ekonomisi üzerinde de baskı oluşturmaya başladı. Bu kapsamda hükümet kanalından uygun fiyatlı sosyal konut projesi açıklaması gelirken ilgili proje kapsamında belirlenmiş olan şartları sağlamayan vatandaşlar, bütçeleri çerçevesinde sahip olabilecekleri gayrimenkulleri araştırmaya başladılar.

Vatandaşların bütçeleri karşılığında gayrimenkul sahibi olma hayallerine kamu bankası Halkbank’tan destek geldi. Resmi internet sayfası üzerinden yayınlamış olduğu duyuruda icralık gayrimenkul satışı için Halkbank Gayrimenkul platformunu oluşturduğunu ifade eden kamu bankası, söz konusu platform üzerinden düzenlemiş olduğu iki yeni ihalenin ayrıntılarını paylaştı.

HALKBANK’TAN ADANA’DA SATILIK APARTMAN DAİRESİ DUYURUSU!

Sektörün en önemli kurumlarından olan ve her dönemde olduğu gibi zorlu ekonomik şartların üst seviyelere ulaştığı yeni dönemde de tüketicilerin yanlarında yer alan kamu bankası Halkbank, uygun fiyatlı konut arayışı içerisinde olan vatandaşlar için müjdesini verdi. Elinde bulunan icralık bir apartman dairesini kendi ihale platformu olan Halkbank Gayrimenkul üzerinden satışa sunmuş olduğunu bildiren banka, ayrıntıları paylaştı.

Halkbank Gayrimenkul üzerinden düzenlenmiş olan konut ihalesinin adresi, Adana ilinin Yüreğir ilçesi olarak duyuruldu. Apartman dairesinin kullanım alanını 87 metrekare olarak açıklayan banka, ihale başlangıç bedelini 480 bin TL olarak belirledi.

HALKBANK ADANA İHALESİ KATILIMI

Halkbank’ın kendi ihale platformu Halkbank Gayrimenkul üzerinden düzenlemiş olduğu 2+1 apartman dairesi ihalesi kapsamında fiyat teklifi vermek isteyen tüketicilerin, bankanın Mobilyacılar Sitesi şubesine 14 bin 400 bin TL’lik teminat bedelini elden yatırmaları gerekmektedir. Yatırım işleminin ardından sistem üzerinden online olarak fiyat teklifi sunulabilecektir.

İlgili Makaleler