Gündem

Halkbank ile 10 bin TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz başvuru yapabilirsiniz! Kamu bankası başvuru sorgulama

Corona virüsü’nün ekonomik olarak olumsuz etkileri üzerine devlet bankaları harekete geçti. Halkbank bu süreçte corona virüsünden olumsuz olarak etkilenen vatandaşlara 10 bin TL'ye kadar 6 ay geri ödemesiz kredi sağlıyor. İhtiyaç destek kredisi kapsamında verilen krediye başvuru nasıl yapılır? İşte kamu bankası başvuru ve başvuru sonucu sorgulama ekranı…

Corona virüsü salgınında birçok vatandaş ve işletme ekonomik olrak olumsuz etkilendi. Salgın döneminde vatandaşa destek olmak için çeşitli ekonomik paketler hazırladı. Bu kapsamda atılan adımlar ile birlikte 3 kamu bankasının vatandaşa destek kredisi vermeye başladı. Bu bankalardan biri olan Halkbank corona virüsünden olumsuz olarak etkilenen vatandaşlara 10 bin TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz kredi sağlıyor. Peki, desteğe başvuru nasıl yapılır? Başvuru yapan vatandaşlar sonuçlarını nasıl öğrenecek? İşte cevaplar…

Halkbank bireysel temel ihtiyaç kredisi nedir?

Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.


Tutar ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.

Nasıl Faydalanabilirim?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK aydınlatma metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başvurularınızı;

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Başvuru Bireysel Kredi Başvurusu Kredi Türü: Tüketici KredisiKredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Başvuru Kredi Başvurusu Kredi Türü: Tüketici Kredisi Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvurmak için tıklayınız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler