Ekonomi

Halkbank Kesenin Ağzını Bu Kez Emekliler İçin Açtı; Başvuru Yapana Veriliyor! 100 Bin TL Biren! Üstelik…

Bir kamu bankası olmasının gerekliliğince politikalarını ve faiz oranlarını bu çerçevede belirleyen Halkbank, diğer kamu bankaları gibi özel ve avantajlı hizmetlerini vatandaşlar ile buluşturmaya 2022 yılında da devam ediyor. Bu kapsamda özellikle maaşları asgari ücretin de altında kalması nedeniyle yaşam pahalılığından ilk etkilenen kesim olan emeklilere destek vermeyi sürdüren Halkbank, geçtiğimiz gün emeklilere özel bir kredi paketi açıklamış bulunuyor.

Bilhassa geçim derdi içerisinde olan emekli müşterilerine sunduğu avantajlı hizmetleri ile öne çıkan bankalardan biri olan Halkbank, bu avantajlı hizmetleri kapsamına düşük faizli banka kredilerini de ekliyor. Emeklilerin her türlü nakit ihtiyaç anında yanıt verecek bir kredi paketi ile onları buluşturan Halkbank, kredi paketine ilişkin detayları da kamuoyuyla paylaşmış bulunuyor.

Halkbank, Emekli Müşterilerine Ayrıcalıklar Tanıyor

Emekli müşterilerine özel olarak sunduğu avantajlı kredi paketlerine geçtiğimiz gün bir yenisini daha ekleyen Halkbank, bu kez üst limiti 100 bin TL olan kredi paketi ile müşterilerini buluşturuyor. Uygun faizli kredi sağlayan Halkbank, emekli müşterilerine özel olarak sunduğu bu kredi paketinin faiz oranlarını yalnızca yüzde 1,74 oranından başlatıyor. Bunun yanı sıra azami vade süresinde tutara göre bir taksit olanağı sunan Halkbank, 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 ay; 50 bin TL üzeri ihtiyaç kredilerini ise 24 ay vade ile sağlıyor. Bu kapsamda ve şartlar altında Halkbank’tan kullanılacak olan en uzun vadedeki 100 bin TL tutarındaki bir emekli ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarları ise sadece 5 bin 339 lira 96 kuruş oluyor.

Halkbank Emeklilere Özel Kredi Paketi Başvuruları Başlıyor

Emeklilere özel iki ayrı kredi paketi sunan Halkbank, banka müşterilerinin avantajlı bir şekilde kredi çekebilmesi için vatandaşların başvuru alanlarını da genişletmiş bulunuyor. Bu kapsamda banka müşterilerine Halkbank Mobil hem de Halkbank İnternet Bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapma olanağı tanıyan Halkbank, aynı zamanda şubeleri, ATM’leri ve telefon bankacılığı aracılığıyla da bu başvuruları sağlıyor. Halkbank’ın emeklilere özel kredi faiz oranlarından ise, sadece Halkbank’tan maaş alan emekliler ve maaşını Halkbank’a taşıyan emekliler yararlanabiliyor.

İlgili Makaleler