Ekonomi

Halkbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, Akbank, ING, Yapı Kredi, TEB Hepsi Nakit Dağıtıyor! 92 Gün Boyunca Da Geri Ödeme Almıyor! Başvurular…

Bankacılık sektörünün her geçen gün gelişmesinin ardından vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına karşı kullanabilecekleri yöntemler de her geçen gün artıyor. Bu sayede bankalardan sık sık yararlanır hale gelmiş olan vatandaşların geri ödemelerde zorlanmaması için yeni bir düzenleme getirilmiş bulunuyor.

Kredi çeken vatandaşlar yakından ilgilendiren bu yeni düzenleme kapsamında kredi ödemelerinde taksitler ertelenebiliyor. Azami olarak üç ayı yani 92 günü geçmemek kaydıyla ertelenebilen kredi taksitlerinde ertelenen süreler toplam vadeden düşülerek taksitlendirmeler gerçekleştiriliyor. Bu avantajlı kredi veren bankalar arasında ise; Vakıfbank, Halkbank, QNB Finansbank, Akbank, ING, Yapı Kredi Bankası ve TEB yer alıyor.

Kredi Ödemeleri Ertelenebiliyor

Kredi çekmek her ne kadar acil nakit ihtiyaçlarına birebir çözüm gibi gözükse de geri ödemeler artan enflasyona bağlı olarak yükselen yaşam pahalılığı karşısında günden güne imkansız hale gelmeye başlamış bulunuyor. Bu bağlamda vatandaşı destekleyecek olan ilk hareket kamu bankaları olan Vakıfbank ve Halkbank’tan geliyor. Geri ödeme ertelemeli bir şekilde kredi sağlayan Vakıfbank ve Halkbank aynı zamanda kişiye özel oluşturduğu esnek geri ödeme planları sayesinde geri ödemeleri iki kat daha kolay hale getiriyor. Azami olarak 36 ay taksit sağlayan Vakıfbank ve Halkbank, kendi maaş müşterilerine yüzde 1,55’ten başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sağlıyor.

Ertelemeler Azami 92 Gün Olabiliyor

Özel bankaların sürekli olarak birbiri ile rekabet etmesi bankacılık hizmetleri açısından en çok vatandaşa yarıyor. Bu sayede vatandaşlar avantajlı bankacılık hizmetlerinden dilediği özel banka aracılığıyla faydalanabiliyor. Yeni dönemin furyası haline gelmiş olan ödeme ertelemeli kredilerde azami olarak 92 gün erteleme yapılabiliyor. Bu ertelemeleri gerçekleştiren özel bankalar arasında ise; QNB Finansbank, Akbank, ING, Yapı Kredi Bankası ve TEB yer alıyor. Başvuruları almaya başlamış olan QNB Finansbank, Akbank, ING, Yapı Kredi Bankası ve TEB’in faiz oranları birbirinden farklılık göstermekle birlikte, vadelendirmelerde aynı azami süreler kullanılıyor. Buna göre QNB Finansbank, Akbank, ING, Yapı Kredi Bankası ve TEB bankasından çekilecek olan 50 bin TL altında ihtiyaç kredisi için 24 ay; 50 bin TL üzerindeki ihtiyaç kredisi için ise 36 ay taksit yapılabiliyor.

İlgili Makaleler