Gündem

Hamaney’in Virüs İddiaları Yalanlandı

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi, coronovirüs iddialarını yalanladı

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi, ülke lideri Ali Hamaney’in “İranlıların genetiğine uygun olarak virüsün bir bölümü İranlılar için üretilmiş” iddiasını yalanladı.

Fars Haber Ajansı’na konuşan Reisi, “Coronavirüs İran’a Çin’den geldi. Ülkedeki bazı medya organları Covid-19’u iki kısım olarak göstermeye çalışıyor. İran’daki Covid-19’la diğer ülkelerdeki Covid-19 farklıymış gibi. Bu Covid-19 Çin’de de İran’da da aynı.” ifadelerini kullandı.

Hamaney, 22 Mart Pazar günü İran devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında, coronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Söylendiğine göre İranlıların genetiğine uygun olarak virüsün bir bölümü İranlılar için üretilmiş.”

Covid-19 İran’da ilk olarak 19 Şubat’ta Kum kentinde görülmüş, ardından ülkenin tamamına yayılmıştı. İran Sağlık Bakanlığı, dün itibarıyla ülkede Covid-19 kaynaklı can kaybının 2 bin 77’ye yükseldiğini, vaka sayısının ise 27 bin 17 olduğunu açıklamıştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.
Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir