Gündem

Hamza Yerlikaya hakkında suç duyurusu!

Son olarak Cumhurbaşkanlığı kararı ile Vakıfbank Yönetimine atanan milli güreşçi Hamza Yerli Kaya Hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunda bulunan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Spor Bakan Yardımcısı, Milli Güreşçi ve aynı zamanda Vakıfbank Yönetim Kuruluna atanan Hamza Yerlikaya, aldığı 4 maaş ile gündemde ki yerini korurken, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı. HKP, Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğunu öne sürdü. Yapılan suçlamada, Yerlikaya’nın sahte lise diploması ile üniversitelerden önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunu olduğu ve Vakıfbank’ın Yönetim Kurulu üyeliğine kadar getirildiği iddia edildi.

RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK SUÇLAMASI

Suç duyurusu dilekçesinde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yerlikaya ve Yerlikaya’nın öğrenim gördüğü süreçteki Gazi Üniversitesi Rektörü, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü, Burdur Eğitim Fakültesi Dekanı, Sakarya Üniversitesi Rektörü, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Dekanı, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Yüksek Lisans Sorumlu Öğretim üyesi, milletvekili adaylığı sırasında görevde olan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı ve üyeleri, TBMM Başkanı ve Sermaye Piyasası Kurulu üyelerine, “Resmi belgede sahtecilik”, “Nitelikli dolandırıcılık, 5411 sayılı Bankacılık kanuna muhalefet”, “Görevi kötüye kullanma”, “Suç işleme amacıyla örgüt kurma” suçlaması yöneltildi.

YERLİKAYA’NIN DİPLOMASI

Suç duyurusu dilekçesinde, “İddiamız odur ki bu sahte diploma işi örgütlü bir suçtur. Bu konuda derhal soruşturma açılmalı, Hamza Yerlikaya’ya diploma getirenlerin kimler olduğundan başlanarak genişletilmelidir” denildi.

İlgili Makaleler