Personel Alımı

Hastanede çalıştırılmak üzere 162 sözleşmeli personel alımı yapılacak!

Gazi Üniversitesi hastanede çalıştırılmak üzere personel alımı yapacak. Üniversite tarafından verilen personel alım ilanında farklı meslek dallarından 162 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi. Peki, Üniversite hangi kadrolarda alım yapacak? Başvuru şartları nelerdir?

Gazi Üniversitesi Hastanesine diyetisyen, hemşire, psikolog, fizyoterapist, laborant, sağlık teknikeri, diğer sağlık personeli, diğer sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni kadrolarında personel istihdamı sağlayacak. Kamu kurumunda sözleşmeli olarak çalışmak isteyenlerin başvurabileceği ilanda toplamda 162 kişinin alımı yapılacağı belirtildi. Başvuru yapmak isteyenlerin 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmaları gerekiyor. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, başvuru işlemlerini 15 Haziran 2020 ile 29 Haziran 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirebilirler.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR:

Genel Şartlar:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Özel Şartlar:

Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

2- 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

5- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

6- Atamaya hak kazanan adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:

Adayların, http://personelilan.gazi.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin sistem üzerinden nasıl yapılacağını gösterir yardım dosyası yine aynı site üzerinden erişime açılmıştır. Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır. Adayların öğrenim durumları, Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacak olup tercih edilen pozisyonda yer alan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir. Sadece Röntgen Teknisyeni pozisyona başvuran adaylar mezuniyet belgesi veya diplomasını taratarak sisteme yükleyeceklerdir. Adayların KPSS puan türü, yılı ve puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacak olup tercih edilen pozisyonda belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, başvuru evrakları, Personel Daire Başkanlığı personelleri tarafından on-line olarak kontrol edilecek ve ilanda yer alan şartları taşımaması halinde başvurusu reddedilecektir. Bu sebeple adayların başvurularım ekranından başvurularının onaylanıp onaylanmadığını takip etmeleri gerekmektedir. Başvurularım ekranından “Başvuru Kabul Edildi” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Reddedilen başvuru sahipleri eksik evrakları ilan süresi içinde tamamlamaları halinde tekrar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru işlemleri 15.06.2020 – 29.06.2020 arasında yapılabilecektir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler