Gündem

Hastanedeki tüm zorunlu olmayan ameliyatlar durduruldu!

Corona virüs tedbiri konusunda hastanelerde de önemli değişiklikler yapılmaya başlandı. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi virüse karşı zorunlu olmayan tüm ameliyatların ikinci bir bildiriye kadar durdurulduğu bildirdi. Konuyla ilgili olarak resmi açıklama yapıldı.

Artan corona virüsü vakaları yüzünden ülke geneli önlemler alınmaya devam ediyor. Son olarak Hacattepe Üniversitesi’nin virüse karşı tedbir olarak, zorunlu olmayan ameliyatları durdurma kararı aldığı öğrenildi. Ayrıca alınan karar kapsamında hastanede yatarak izlemi zorunlu olmayan vakaların taburcu edileceği de bildirildi.

İzlemi zorunlu olmayan hastalar taburcu edilecek

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) HÜ Sağlık Hizmetleri Birimi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Koray Boduroğlu, tarafından imzalanan karar yazısında ise “Ülkemizdeki Kovid-19 vakalarının artması nedeniyle salgının sınırlandırılması için alınan önlemler dahilinde, ikinci bir duyuruya kadar, hastanelerimizdeki bütün elektif (zorunlu olmayan) ameliyatlar ve bütün elektif poliklinik randevularının durdurulmasına, verilmiş olan randevuların iptal edilmesine, hastanede yatarak izlemi zorunlu olmayan vakaların taburcu edilmesine Hastaneler Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir