İşkur İş İlanları

Hastaneye lise mezunu 73 adet hasta ve yaşlı bakım elamanı alınacak!

Trakya Üniversitesi hastanesine İŞKUR aracılığı ile en az lise mezunu 73 adet hasta ve yaşlı bakım elamanı alınacak! Hasta ve Yaşlı Bakımı için alınacak personeller, üniversite kadrosunda daimi olarak istihdam edilecek olup, başvurular en geç 30 Haziran’a kadar İŞKUR’a yapılması gerekmektedir. Peki Trakya Üniversitesi hastanesine alınacak personellerden ne gibi şartlar isteniyor? Bu iş ilanı için İŞKUR’a nasıl başvuru yapılır? Tüm ayrıntılar bu ilan içeriğinde anlatılmıştır.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, kendi bünyesinde bulunan hastaneye, hasta ve yaşlı bakımı için 73 adet personel alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un sayfasında iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ sayfasında yayınlanan ilana göre Trakya Üniversitesi hastanesine İŞKUR aracılığı ile en az lise mezunu hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı yapılacak.

ÜNİVERSİTE KADROSUNDA DAİMİ ÇALIŞACAKLAR

Alınacak personeller, üniversite kadrosunda daimi olarak istihdam edileceklerdir. Kimlerin bu ilana başvuru yapabileceği, başvuruların İŞKUR üzerinden nasıl yapılacağı ve diğer bilgiler şöyle;
Trakya Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, personel alımına ilişkin şu bilgiler verildi;

İŞ BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Trakya Üniversitesi hasta bakımı için başvurular başlamış olup, adayların en geç 30 Haziran 2020 tarihine kadar İŞKUR sayfasına girerek online başvuru kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir. Online başvuru için aşağıda link verilmiştir. Belirtilen linki tıklayarak, İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Ayrıca başvurular E-Devlet, Alo 170 üzerinden de yapılmaktadır.

HASTA BAKIM VE TEMİZLİĞİ HİZMETLERİ İÇİN İSTENİLEN ŞARTLAR

1- İşin niteliği ve çalışma ortamı dikkate alınarak asgari sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığına ilişkin Sağlık Kurulu Raporları istenecektir. Şartları taşımayanların tespiti halinde göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.
2- Ortaöğretim Kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakım, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak.
3- 24 saat vardiyalı ve nöbet usulü çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;

Adaylardan yapılan seçme (kura çekimi) ve değerlendirmeler (sınav) sonucu Koruma ve Güvenlik Hizmetleri (Güvenlik Görevlisi), Temizlik Hizmetleri (Temizlik Görevlisi) ve Hasta Bakım ve Temizliği Hizmetleri (Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı) olarak çalışmaya hak kazananlar Üniversitemiz Hastanesinde görev yapacaklardır.
Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

KURA ÇEKİMİ YERİ VE TARİHİ

Tüm kadrolara başvuranlar için toplam açık işçi sayısının 4 katı kadar aday belirlemek üzere kura çekimi 10/07/2020 tarihinde saat:13.30’da Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi / Edirne adresinde noter huzurunda yapılacaktır. Ayrıca internet üzerinden kura çekimi canlı olarak yayınlanacaktır.

ONLİNE BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler