Gündem

Hatay’da çekirge sürüsü görüldü iddiası! Türkiye’ye gelecek mi?

Birleşmiş Milletler tarafından gittiği yerde kuraklık yaratan çöl çekirgelerin Irak sınırımıza kadar geldiği açıklanmıştı. Türkiye’ye girme tehlikesi olan çekirgelerin nerede olduğu merak konusu oldu.

Birleşmiş Milletler tarafından Türkiye için de önemli bir rapor yayınlandı. Raporda Afrika’da yaşanan rüzgarlar sonrası kuzeye taşınan ve yeni besin kaynakları arayan çöl çekirgelerinin sayılarında kritik derecede artış yaşandı. Ayrıca çekirgelerin Irak sınırına kadar geldiği belirtildi. Sadece bir kilometrekarelik bir sürü, bir günde 35.000 insanın yiyeceğini yok edebilen çekirgelerin Türkiye’ye gelmesi endişesi yaşanıyordu.

Çekirgeler yön değiştirdi!

Ancak BM tarafından hazırlanan son rapora göre çekirgeler yön değiştirdi. Daha önce çekirge istilası yaşaması muhtemel olan Türkiye artık bu riski taşımıyor. BM raporuna göre Çekirgelerin etkisini göstereceği ülkeler arasında Kenya, Somali, Etiyopya, Sudan, Eritre, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, İran ve Pakistan yer alıyor.

Öte yandan sosyal medyada Türkiye’nin Hatay ilinde çekirgeler görüldüğü iddiası yayıldı. Ancak resmi makamlardan bir açıklama yapılmadı. Türkiye için şuan risk görünmüyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir